Memrise – kurs Mój portugalski

Nauka słownictwa w języku obcym nie należy do rzeczy najprostszych. Często pragniemy zapamiętać jak najwięcej słówek w jak najkrótszym czasie. Uważamy bowiem, że im więcej się nauczymy, tym szybciej będziemy mogli posługiwać się wybranym językiem obcym.

Pomocne w tym zakresie mogą być liczne programy i aplikacje przeznaczone do nauki słownictwa. W moim przypadku najczęściej wykorzystywaną jest Memrise (zapewne znany wielu z Was). Dlatego też postanowiłam stworzyć tam kurs o nazwie Mój portugalski, który pomógłby wszystkim czytelnikom bloga utrwalać słownictwo. Na razie obejmuje on tylko poziom podstawowy, jednak mam nadzieję, że wraz z upływem czasu pojawią się tam również trudniejsze słówka. Powoli przygotowuję również kurs wyjaśniający zasady gramatyki portugalskiej.


Zapraszam do korzystania i życzę przyjemnej nauki!

Comentários

 1. Bardzo się cieszę, że w polskiej blogosferze znalazł się ktoś piszący o języku portugalskim. Osobiście jestem miłośniczką (żeby nie powiedzieć fanatyczką :)) europejskiego portugalskiego. Trzymam kciuki za Twojego bloga!

  ResponderEliminar
  Respostas
  1. Dziękuję! Będę się nadal starać umieszczać ciekawe posty, aby promować język portugalski. Zdecydowanie jest tego wart.

   Eliminar
 2. Bardzo szkoda, że brakuje nagrań audio z wymową słówek.

  ResponderEliminar
  Respostas
  1. Próbowałam znaleźć tę opcję. Ale wygląda na to, że nie jest to możliwe. Być może przy koncie PRO.

   Eliminar

Enviar um comentário

Mensagens populares deste blogue

Portugalski, a hiszpański

Jak pisać po portugalsku na komputerze, czyli klawiatura portugalska

Książki do nauki języka portugalskiego (I) - Português XXI