Gdzie znaleźć książki w języku portugalskim?

Wiele osób uczących się języka portugalskiego uskarża się nie tylko na brak materiałów dydaktycznych w języku polskim, ale również brak dostępu do książek w oryginale. Jakoś można sobie poradzić w przypadku innych, bardziej popularnych języków... dostępnych jest sporo pozycji. Co więc robić? Jak sobie poradzić z tym problemem? Gdy bardzo chcemy przeczytać coś w oryginale, sprawdzić własne możliwości, rozwijać się. Również w tym przypadku z pomocą przychodzi nam internet. Istnieją strony z których możemy pobrać książki w formacie pdf tzw. e-booki. Oczywiście to nie to samo co książka papierowa.Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć : Lepszy rydz niż nic.
Drugim mankamentem jest to, że większość książek to literatura bardziej ambitna, klasyka (ze względu na to, że są one własnością publiczną). Można by rzec, i jaki w tym problem? Przede wszystkim język jest dość skomplikowany, co dla osób znajdujących się w początkowym stadium nauki może stanowić problem. Tak naprawdę będzie ona siedzieć ze słownikiem, a nie czytać w pełnym tego słowa znaczeniu. Poza tym tematyka, może być nie za bardzo rozrywkowa, więc jeżeli liczymy na odprężenie, to możemy się przeliczyć.
Ale przejdźmy w końcu do meritum (chyba za bardzo się rozpisałam...takie małe rozważania filozoficzne ;)). Książki w języku portugalskim znajdziecie na następujących stronach:


(strona jest brazylijska, więc i ta odmiana języka portugalskiego dominuje. Jednak nawet osoba ucząca się odmiany europejskiej da radę przeczytać te książki)


(strona Projektu Gutenberg. Sporo książek jest w języku angielskim, ale znajdziecie też te po portugalsku)


(co prawda są to bajki dla dzieci...ale czasami też warto poczytać)Czytać możemy również prasę portugalskojęzyczną. Jako że w jednym z wcześniejszych postów umieściłam już linki do stron, nie będę się powtarzać. Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany to zapraszam na:


Comentários

Enviar um comentário

Mensagens populares deste blogue

Portugalski, a hiszpański

Jak pisać po portugalsku na komputerze, czyli klawiatura portugalska

Książki do nauki języka portugalskiego (I) - Português XXI